HORNOBŘÍZSKÝ PUCHÝŘ

Turistický pochod

Pochod Hornobřízský puchýř 2024

PŘÍJEZDOVÉ MAPY A INFORMACE


V této záložce naleznete různé praktické informace a mapky, které Vám usnadní orientaci v našem městečku.

Kde je Horní Bříza a kudy k nám?

Město Horní Bříza má kolem 6500 obyvatel a leží 10 km severně od Plzně. V případě zájmu o podrobnější informace o našem městečku navštivte oficiální webové stánky Horní Břízy. Zde máte možnost stažení leteckého snímku dolní části Horní Břízy.
V případě, že využijete možné veřejné dopravy (viz níže), doporučujeme vyhledat přesný spoj na webových stránkách jízdní řády - IDOS.


Plzeňský kraj, Horní Bříza u PlzněCesta vlakem

Horní Bříza leží na železnižní trati Českých drah č.160. Na této trase samozřejmě jezdí i rychlíky, ale ty v Horní Bříze nestaví!!! Vlak vždy začíná nebo končí v Plzni hlavní nádraží. Pouze osobní vlaky zastavují ve všech stanicích a zastávkách.
Zde jsou vypsány jednotlivé vlakové stanice této tratě (resp. pouze konec tratě od Plzně):

Plzeň hl.n. * Plzeň-Bílá Hora * Plzeň-Bolevec * Třemošná u Plzně zast. * Třemošná u Plzně * Horní Bříza zast. * Horní Bříza * Obora u Kaznějova * Kaznějov * Plasy * Horní Hradiště * Mladotice zast. * Mladotice * Potvorov * Žihle * Pastuchovice ...


>> Vy budete vystupovat na HORNÍ BŘÍZA zastávka <<


Cesta od vlakové zastávky až na místo dění je viditelně označena (žluté čtverečky IVV). Vlaková zastávka je situována na svahu, takže po výstupu z vlaku máte výhled na dolní část Horní Břízy. Pod budovou vlakové zastávky naleznete velkou nástěnnou mapu města (letecký snímek). Na této mapě najdete popsané ulice, důležitá a zajímavá místa Horní Břízy.

Zvětši mapu
Mapa - značená cesta z vlakové zastávky do ZŠ Horní Bříza


Zvětši mapu
Značka - značení od vlakuCesta autem nebo autobusem


AUTO

Pokud se budete dopravovat autem a nevíte kudy k nám, nezbude nic jiného než sáhnout po atlasu nebo modernější GPS navigaci. Hledejte Plzeňský kraj a město Plzeň. Oblastí Plzeň - sever je vedena státní silnice I. třídy č.27 Plzeň - Most.

Severně od Plzně už naleznete města Třemošná, Horní Bříza, Kaznějov, Plasy atd. Zde přikládáme orientační mapu blízkého okolí Horní Břízy. Červený bod označuje Masarykovu základní školu - místo centra pochodu. Nebo si zobrazte Masarykovu základní školu na mapách Mapy.cz.

Pro uživatele GPS zařízení tu jsou i souřadnice: 49°50'30.937"N, 13°21'24.77"E


AUTOBUS

Vlastní město Horní Bříza má několik autobusových zastávek a projíždí zde několik autobusových linek ČSAD. Pokud k nám tedy pocestujete autobusem, věnujte danému spoji pozornost. Některé aut. zastávky jsou vzdáleny až 2 km od Základní školy. Abychom Vám usnadnili orientaci, je zde zobrazena mapa Horní Břízy s vyznačením a pojmenováním jednotlivých autobusových zastávek.

Zvětši mapu
Mapa - názvy autobusových zastávek a jejich umístění v Horní BřízeUbytování, možnost stravování

Ubytování nabízíme pouze přímo v prostorách Masarykovy základní školy (v tělocvičně, nutná karimatka a spacák). Přímo v areálu ZŠ naleznete mj. také prezenci, start, cíl, bufet, aulu.

Pokud se bude chtít stravovat jinak než z vlastních zásob nebo bufetu v ZŠ, je možné využít místních hospod a restaurací. V případě zájmu o "jídlo" lze doporučit restaurace Český lev, Restaurace Břízovka (16,00 - 22,00 h). Dále v Horní Bříze najdete supermarket (malý obchodní dům), který je vzdálen asi 200 m od Základní školy. Všechna uvedená zařízení naleznete v níže přiložené mapě.Otevírací doby restaurací a supermarketu

ČESKÝ LEVSupermarket
Pátek12,00 - 22,00 h7,00 - 19,00 h
Sobota12,00 - 22,00 h7,00 - 12,00 h
NeděleZavřeno7,00 - 12,00 h